Belgia - Polska typy, zakłady, transmisja

8 cze 2022

Źródło: Shutterstock
Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Czy po wymęczonym zwycięstwie nad Walią reprezentacja Polski zdoła wywalczyć choćby jeden punkt na trudnym terenie w stolicy Belgii?

Belgia - Polska typy

Zwykle staramy się rozpoczynać nasze artykuły od poszukiwania plusów. Spora część z Was myśli pewnie, że takowe w tym przypadku nie istnieją. My jesteśmy jednak innego zdania. Czesław Michniewicz dał się poznać jako trener, który jest bardzo otwarty do ludzi. Konferencje prasowe z jego udziałem są totalną odmianą od tego, z czym mieliśmy do czynienia chociażby w przypadku Jerzego Brzęczka czy też Paulo Sousy. Właśnie z jednej z takich konferencji mogliśmy dowiedzieć się, w jakim ustawieniu reprezentacja Polski rozpocznie dzisiejsze starcie z Belgami.

Rotacja i zmiana formacji w trakcie trwania tego meczu jest niemal pewna. Patrząc na dobór piłkarzy i ich największe atuty można jednak dojść do jednego prostego wniosku. Plan Michniewicza na wieczorną rywalizację to gra z kontrataku.

Belgowie podrażnieni wysoką porażką z reprezentacją Holandii będą na pewno próbowali wyjść na prowadzenie już w początkowym fragmencie spotkania. Z dużą dozą prawdopodobieństwa uda im się tego dokonać. Liczymy wszakże, że nie pozostanie to jednak bez odpowiedzi Lewego i spółki.

Polski Mourinho dał się również poznać jako trener ze sporym "nosem" do zmian. Druga z propozycji w tekście Belgia - Polska typy będzie więc dotyczyć tego, iż zawodnik rezerwowy zdobędzie jedną z bramek dla naszych Orłów. 

Warte rozważanie wydają się być także zakłady na to, iż arbiter prowadzący te zawody będzie zmuszony co najmniej kilkukrotnie sięgać do kieszeni, aby ukarać tych najbardziej krewkich zawodników. Nasze Belgia - Polska typy wprost od bukmachera Fortuna ograniczyliśmy jednak tradycyjnie wyłącznie do dwóch opcji. Mamy nadzieję, że obie zostaną rozstrzygnięte pozytywnie.

Belgia Polska H2H

Przed założeniem się z bukmacherem o wynik tego starcia warto przyjrzeć się bliżej krótkiej historii bezpośrednich pojedynków pomiędzy obiema reprezentacjami. Co ciekawe jest ona dość korzystna dla Biało-czerwonych. Liczymy, że tak pozostanie także po 90. minutach dzisiejszej rywalizacji.

  • Polska - Belgia 2:0
  • Belgia - Polska 0:1
  • Belgia - Polska 3:1

Najczęściej zadawane pytania

  • O której początek meczu Belgia - Polska?

Pierwszy gwizdek tej rywalizacji zaplanowano na godz. 20:45 w dniu 8 czerwca 2022r.

  • Czy Robert Lewandowski wystąpi w tym spotkaniu?

Czesław Michniewicz zapowiedział, iż reprezentacja Polski wyjdzie do tego pojedynku w niemal najmocniejszym ustawieniu. Występ kapitana naszej kadry wydaje się być zatem niezagrożony.