Argentyna - Chorwacja typy, kursy, przewidywania (13.12.2022)

12 gru 2022

Źródło: Shutterstock
Do zakończenia MŚ w Katarze pozostało już tylko cztery spotkania. W pierwszym z nich zmierzą się reprezentacje Argentyny oraz Chorwacji, a zwycięzca tego pojedynku będzie mógł przygotowywać się do walki o upragnione złoto. Jakie typy tę potyczkę warto zamieścić na swoich kuponach? O tym w paru słowach w niniejszym tekście.

Argentyna - Chorwacja typy

W całej naszej dotychczasowej przygodzie z typowaniem "wielkiej piłki" równie szalonego turnieju, jak ten katarski chyba nie doświadczyliśmy. Jesteśmy przekonani, że nikt będący przy zdrowych zmysłach nie typował odpadnięcia Niemców czy też Belgów już podczas fazy grupowej, czy też awansu Maroka do najlepszej czwórki mistrzostw. Dostosowanie się do panujących warunków jest jednak nieuniknione.

Poszukiwanie interesujących propozycji na pierwszą z batalii półfinałowych rozpoczęliśmy od zakładu o najmniejszym stopniu ryzyka. Chodzi tu konkretnie o typ na dorobek strzelecki każdej ze stron tego pojedynku. Albiceleste w każdym ze swoich pięciu poprzednich meczów zaaplikowali rywalom przynajmniej jedno trafienie. O ich dyspozycje nie ma się więc raczej co martwić. Nieco inaczej wygląda sytuacja z Luką Modricem i jego reprezentacyjnymi kolegami. Ci bezbramkowe remisy zanotowali aż trzykrotnie (Maroko, Belgia oraz Brazylia)! Mamy cichą nadzieję, że stawka spotkania wyzwoli w nich dodatkowe pokłady energii, dzięki którym przynajmniej jeden gol pojawi się na ich koncie jeszcze w regulaminowym czasie gry.

Nieco ryzykowniejszą opcją może być gra kolejnej, bo trzeciej już z rzędu dogrywki w meczu z udziałem reprezentacji Chorwacji. Bałkański charakter z pewnością nie pozwoli im odpuścić choćby na moment. To nawet przy niekorzystnym wyniku przez większą część batalii może ostatecznie pozwolić im walczyć o awans w dodatkowych 30. minutach bądź niezwykle emocjonującej serii rzutów karnych.

Argentyna - Chorwacja H2H 

  • Argentyna - Chorwacja 0:3
  • Argentyna - Chorwacja 2:1
  • Argentyna - Chorwacja 2:3

Los krzyżował drogi Argentyńczyków oraz Chorwatów na MŚ aż dwukrotnie. Po raz ostatni miało to miejsce w 2018 roku, kiedy to Ogniści pokonali rywali w stosunku aż 3:0. Teraz o podobny rezultat może być wyjątkowo trudno, ale walki z obu stron raczej zabraknąć nie powinno. Wszak stawką jest gra w wielkim finale mundialu.

Argentyna - Chorwacja kursy

Legalni polscy bukmacherzy na czele z Fortuną wyraźnie faworyzują w tym starciu podopiecznych Lionela Scaloniego. Czy słusznie? Mamy ku temu pewne wątpliwości. Trwający mundial już wielokrotnie pokazał, że niczego absolutnie nie można być pewnym. 

Wygrana Argentyny - 1.85

Remis - 3.40

Wygrana Chorwacji - 5.20

Argentyna - Chorwacja przewidywane składy

Jeśli żaden z graczy nie nabawi się w ostatniej chwili groźnego urazu, to wyjściowe jedenastki obu reprezentacji mogą przedstawiać się następująco:

Argentyna: E. Martinez - Molina - Romero - Otamendi - Tagliafico - Fernandez - De Paul - Mac Allister - Di Maria - Messi - Alvarez

Chorwacja: Livakovic - Juranovic - Gvardiol - Lovren - Sosa - Modric - Brozovic - Kovacic - Pasalic - Kramaric - Perisic

Roszad w stosunku do wcześniejszych spotkań właściwie nie zaobserwowaliśmy. Powód jest oczywiście bardzo prosty. Po co zmieniać coś, co idealnie działało? Postronny kibic zaciera sobie z pewnością ręce na zaciętą rywalizację w środku pola. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Rodrigo De Paul trafi wreszcie na godnych siebie rywali, którzy udowodnią mu, że agresja w piłce to nie wszystko.

Najczęściej zadawane pytania

  • O której początek spotkania Argentyna - Chorwacja?

Start tego pojedynku zaplanowano na godz. 20:00 w dniu 13 grudnia bieżącego roku.

  • Kto będzie sędzią tego meczu?

Do prowadzenia pierwszego z półfinałów wyznaczono pana Daniele Orsato.