American Dream w polskim wydaniu. Gramy o 256 PLN!

30 cze 2022

Źródło: Shutterstock
Przerwa pomiędzy kolejnymi sezonami na europejskich boiskach nie jest równoznaczna z tym, że rozgrywki piłkarskie na całym świecie zostały aktualnie całkowicie zastopowane. Amerykańska MLS gra sobie w najlepsze i trzeba otwarcie przyznać, że na brak emocji nikt nie ma prawa narzekać.

Charlotte - Austin FC typy

Każdy polski kibic chciałby z pewnością tego, aby jego rodakowi występującemu na zagranicznych boiskach wiodło się jak najlepiej. Oczy sporej rzeszy sympatyków są więc mocno skupione na drużynie Charlotte FC. Dzieje się tak z jednego prostego powodu. W zespole znajduje się aktualnie najliczniejsza grupa Polaków pośród wszystkich klubów rywalizujących w Major League Soccer. Oprócz Jana Sobocińskiego koszulkę tej ekipy przywdziewają także Karol Świderski oraz Kamil Jóźwiak. Czy obecność reprezentantów Polski wpływa pozytywnie na wyniki drużyny z Bank of America Stadium? Niekoniecznie.

Po siedemnastu rozegranych spotkaniach Charlotte zajmuje odległą 10. pozycję w Konferencji Wschodniej. Oczywiście jest to dopiero półmetek zmagań w sezonie zasadniczym, lecz jeśli zespół z Karoliny Północnej marzy o udziale w play-offach, to ich gra musi ulec jak najszybszej poprawie. 

W dużo lepszym położeniu znajduje się w tej chwili ekipa z Austin. Jako trzecia siła na Zachodzie notują iście zadowalające wyniki i wydaje się, że tylko nagły kataklizm mógłby odebrać im szansę na walkę o najwyższe cele. Jeśli Świder i spółka pragną zakończyć to bezpośrednie starcie z kompletem oczek, to będą zmuszeni włożyć w nie naprawdę sporo wysiłku.

 

New York Red Bulls - Atlanta Utd typy

Pewne stare polskie przysłowie mówi, że jakość jest bardzo często zdecydowanie ważniejsza od ilości. Przypadek Patryka Klimali idealnie to obrazuje. 23-latek w przeciwieństwie do swoich rodaków wymienionych kilka zdań wcześniej jest jedynym Polakiem w drużynie. Nie przeszkadza mu to jednak w notowaniu dużo lepszych występów niż wspomniane wyżej trio. Cztery trafienia oraz trzy asysty na przestrzeni piętnastu występów dają spore nadzieje na to, że bieżący sezon może być jednym z najlepszych w całej dotychczasowej karierze świdniczanina.

W ramach kolejnej serii gier jego New York Red Bulls zmierzą się z Atlantą United. Jako jedna z czołowych ekip na Wschodzie Byki będą z pewnością zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Długo zastanawialiśmy się nad tym, jakiego typu zakład będzie w przypadku tego meczu najodpowiedniejszy. Ostatecznie padło na bezpośrednią wygraną gospodarzy. Czy słusznie? Czas pokaże.

Ostatecznie nasz dzisiejszy kupon w Fortunie przybrał następujący kształt. Mocno liczymy na to, że powrót do piłki nożnej po nieco dłuższej przerwie okaże się szczęśliwy. Trzymajcie kciuki!